3D Destekli Eğitim

TED Konya Koleji olarak; “3D Eğitim Sistemi”ne başladık. Konya’da bir ilk olan üç boyutlu sinema teknoloji sistemi ile artık öğrencilerimiz derslerini daha eğlenceli ve heyecanlı işleyeceklerdir.

Okulumuzda Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Coğrafya ve Fen Bilimleri derslerini öğrencilerimize üç boyutlu olarak izletme ve öğretmenlerimize de dersleri bu şekilde işleme imkanı sunulmuştur.

Bu sistem sayesinde, öğrencilerin daha fazla başarılı olup, derse ilgi, anlama ve hatırlama oranlarının %40 daha artacağı planlanmıştır. Yapılan kapsamlı araştırmalar neticesinde 3D eğitim ile derse olan ilginin %60 seviyesinde arttığı ve 3D sisteminde derslerin, öğrencilerin %99 ‘u tarafından ilgiyle tüm ders boyunca izlendiği ortaya çıkmıştır.

Artık okulumuzda, 3D Sinema Teknolojisi kullanılarak, hazırlanan eğitim içerikleri sayesinde öğrencilerimiz eğlenereköğrenmenin keyfini yaşayacaklardır. Öğrencilerimiz kadar öğretmenlerimizin de bu sistemle motivasyonu en üst seviyede olacaktır.

Neden 3D Eğitim

Yaratıcı fikirler her gün hayatımızı değiştiriyor. Şimdi artık öğrenciler fizik, kimya, biyoloji, coğrafya ve matematiği 3D sinema teknolojisi ile öğreniyor. Teknoloji de ki son gelişmeler ve eğitim yazılımlarının da bu konuya eğilmesi ile artık bu mümkün. Peki, 3D eğitim bize neler sunuyor

Derse olan ilginin artması

Yapılan kapsamlı araştırmalar neticesinde 3D eğitim ile derse olan ilginin %60 seviyesinde arttığı ve 3D derslerin öğrencilerin %99 u tarafından ilgi ile tüm ders boyunca izlendiği ortaya çıkmıştır. Yeniliklere bizden önce ayak uyduran çocuklarımız için bile ilginç olan bu ders deneyimi herkesin bir anda 3D eğitim animasyonlarına odaklanmasıyla derse olan ilgi şaşırtıcı biçimde artıyor.

Heyecan ve motivasyonun artması

3D sinema teknolojisini kullanarak yapılan eğitim içerikleri sayesinde eğlenerek öğrenmenin keyfi yaşanıyor. Güneş sistemini gezegenlerin üstünüze geldiği, solunum sistemini ise oksijenlerin sizin üzerinizden geçerek akciğere girdiği farklı bir eğitim sistemde öğrenciler kadar öğretmenlerinde dersten zevk aldığı bir öğretimde herkesin motivasyonu en üst seviye de olacaktır

Görsel animasyonlarla derslerin çok daha rahat anlaşılması

Hepimiz görsel öğretimin ne kadar önemli olduğunu veya birçoğumuzun da görsel olarak çok daha kolay kavradığını biliyoruz. Peki, yeteri kadar görsel eğitim içeriğimiz var mı? Bunlar ne kadar ilgi çekici veya öğretici? Veya bu eğitim içerikleri ile herhangi bir deneyi veya olayı simülasyonlar yardımı ile gösterebiliyor muyuz? Hepsi birden mümkün mü?  Evet, hepsi Okulda 3D ile mümkün.

3 boyutlu olarak gördüğümüz adeta içinde yaşadığımız konuların daha kalıcı olması

Manyetik alanda 3 boyutlu olan yükün hareketini veya kimyada sigma ve pi bağlarını 3 boyutlu olarak görmek varken neden hala 2 boyutlusunu çizip de bunu öğrencinin hayal etmesi gereksin ki? DNA'ların sınıfın ortasında kurulduğu, kemiklerin üstümüze geldiği dersler hiçbir zaman unutulmayacak. Her ders yeni bir macera...

3 Boyutlu simülasyonlarla deneylerin ve uygulamaların beraberce yapılması

Çok maliyetli veya okul ortamında yapılamayacak birçok deneyi 3D sanal laboratuvarlar da yapılması, simülasyonlarla değerleri değiştirdiğimiz zaman sonuçların nasıl değiştiğini 3 boyutlu görmek artık mümkün. Sadece öğretmenlerin değil öğrencilerinde katıldığı interaktif simülasyonlar ile uygulayarak öğrenmek çok daha kolay ve eğlenceli...

Bütün bunların toplamı ise başarının artması
ATATÜRK KÖŞESİ

BAĞLANTILAR
  • Türk
  • MEŞALE
  • Mezunlar
  • TED
  • TED
  • TED
  • TED
  • TEDMEM
  • K12NET
  • Okul